Новости Центра

Подписаться на RSS

Цього тижня двоє мешканців Центру були госпіталізовані до лікувальних закладів, де їм буде надана необхідна медична допомога. 


До Центру часто звертаються малозабезпечені громадяни за допомогою в наданні одягу. взуття і саме в такі моменти одяг, який віддають нам мешканці міста знаходить своїх нових господарів.

Велика вдячність всім хто допомагає нам від тих людей, кому дуже складно зараз і Ваша допомога є вкрай важливою!


Сьогодні, 26 лютого, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради Григорій Годун розповів про кількість громадян, які на минулому тижні звернулися до пунктів обігріву за допомогою,  і загальну кількість тих, хто звернувся з початку роботи цих пунктів.

За минулий тиждень до стаціонарних пунктів обігріву звернулися:

- до міської лікарні №3 (вул. 1-го Травня, 170) – 1 громадянин;

- до комунального лікувально–профілактичного закладу «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» - 3 громадянина;

- до Центру соціальної адаптації бездомних  та безпритульних - 6 громадян.


Загалом з початку їх роботи (з 15 січня) звернулося:

- до Центру соціальної адаптації бездомних  та  безпритульних – 16 громадян;

- до лікарень – 17 громадян.

У Чернігівській обласній лікарні (саме вона веде цю статистику по області) фактів обморожень не було зафіксовано.

Нагадуємо, що в Чернігові стаціонарні пункти обігріву, де надаватиметься допомога людям, яким за різних обставин загрожує переохолодження, з настанням сильних холодів продовжують свою роботу.

Громадян, які змерзли та потребують допомоги, приймають у всіх міських лікарнях за адресами проспект Миру, 44; вул. 1-го Травня, 168; вул. 1-го Травня, 170; вул. Текстильників, 36; у Центрі соціальної адаптації бездомних та  безпритульних (вул. Святомиколаївська, 33) та у комунальному лікувально–профілактичному закладі «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» (вул. Шевченка,160).

Крім того, у робочий час (з 8 до 17 години) допомога змерзлим надаватиметься в приміщеннях територіальних центрів соціального обслуговування Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад (вул. Рокоссовського, 18, вул. Текстильників, 25).


В статті використані матеріали з офіційного сайту Чернігівської міської ради: 

http://www.chernigiv-rada.gov.ua/news/view/10710

Вчора 22 лютого представники громадської організації «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних» на чолі з головою Організації  - Миколою Романовим приймали участь у Х Щорічній міжнародній конференції Українського форуму благодійників «Атлас благозмін», що проходила в Українському домі в м. Києві.


На конференції розглядалися питання соціального підприємництва як важливого механізму вирішення соціальних проблем, проблема розробки законопроекту про соціальне підприємництво. Цікаві виступи, презентація вдалих проектів, майстер-класи учасників  наповнені важливим практичним досвідом та ідеями, що надихають та сприяють змінам в соціальній сфері.


Завдяки конференції ми мали можливість поспілкуватися та обмінятися досвідом з представниками міжнародних (Латвія, Польща) та вітчизняних неурядових організацій.


Важилим під час конференції було обговорення проблем бездомності в Україні з заступником Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції  - Олександрою Чуркіною, в результаті обговорення заступником Міністра соціальної політики була запропонована можливість проведення  за ініціативи ГО «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних» наради в Міністерстві соціальної політики України щодо законодавчого врегулювання питання працевлаштування бездомних осіб, а також інших проблем в сфері соціального захисту бездомних осіб.

Голова громадської організації «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних» - Микола Романов разом із Заступником Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції  - Олександрою ЧуркіноюРаніше ми писали про Григорія, якому допомогли оформити групу інвалідності, сьогодні Григорія виписали з лікарні, де він перебував з наслідками інсульту,  і після проходження лікування Григорій був поселений до нашого Центру, бо йти йому немає куди. Під час перебування в Центрі, Григорію будуть оформлюватися документи для геріатричного пансіонату.

Також ми допомогли ще одном клієнту Центру - Володимиру пролікуватися та вийти з кризового стану після перенесеного інсульту. 

Директор Центру - Микола Романов разом з Григорієм

В нашому Центрі проживає Юрій, якому через сімейні проблеми не має де жити, родичі не пускають до хати. 

Юрій як він каже все життя працював за різними робочими спеціальностями (токарем та ін.), а зараз опинився в такій ситуаціїї, що навіть не має коштів, щоб поїсти, і тому звернувся до нас, бо вже не знав куди йти і що робити. 


Байдужими бути до таких проблем людей не можливо.


До поселення в Центр.


Після поселення в Центр

Цього тижня ми допомогли трьом мешканцям нашого Центру влаштуватися на роботу до КП "Зеленбуд" на  випробувальний термін.


Раніше ми писали про Григорія та Віктора, які оформлювали документи на групу інвалідності. І цього тижня вони нарешті отримали групу інвалідності і вже будуть оформлюватися документи для влаштування їх до пансіонату.


Ще до нашого Центру звернулася жінка, яка не має нікого з рідних і дуже просила допомогти у влаштуванні до пансіонату. Після того як вона отримає реєстрацію за адресою нашого Центру, будуть оформлюватися документи для влаштування її до пасніонату.

До нас звернувся за допомогою  Микола Капуста, якого депортували з Білорусі, документів  окрім радянського паспорту не має, проживати не має де, родичі в Росії, зв'язків не підтримує.

Миколі була надана допомога в тимчасовому проживанні в нашому Центрі, де зараз він і проживає, а також надано сприяння в відновленні документів (отриманні паспорту громадянина України).

Дуже хочеться розповісти історію про дуже важливу та добру зустріч, що почалася на вокзалі в м. Славутичі де на Миколу звернула увагу Юлія, яка вислухавши його історію, вирішила допомогти йому продуктами харчування, коштами для отримання паспорту.

Юлія звернулася до друзів в соціальній мережі Фейсбук за допомогою хто як зможе Миколі, завдяки її посту були зібрані кошти на паспорт Миколі та продукти харчування ( крупи, масло та ін.) як для Миколи так і для інших мешканців Центру.

Оскільки Юлії небайдужа доля Миколи, і вона вирішила приїхати до нашого Центру принесла продукти харчування для мешканців центру. Під час час такого візиту ми ознайомили Юлію з умовами проживання в Центрі, подякували за небайдужість до проблем бездомних осіб всіх хто допомагав у зборі коштів.

Завдяки таким миттєвостям, що наповнені милосердям та добром люди, які залишилися даху над головою мають можливість відчути  таке необхідне тепло та віру на зміну їх складної ситуації.

На даний час Микола здав всі необхідні документи та чекає отримання паспорту громадянина України.


 


До нашого Центру звернувся Віктор за допомогою у реєстрації його за адресою нашого Центру для оформлення документів на групу інвалідності.

Після інсульту у Віктора були вкрадені документи.  На вокзалі в м. Києві на Віктора  звернула увагу сімейна пара, його історія була для них небайдужою і вони взяли його до себе, бо не могли кинути людину на вулиціі, допомогли відновити документи, оформили на реабілітацію в Менську районну лікарню.

І зараз отримавши реєстрацію за  адресою нашого Центру подані вже всі необхідні документи для проходження МСЕК.

Після отримання групи інвалідності, планується оформлення Віктора в панісіонат.

31 січня 2018 року в Чернігівському центрі соціальної адаптації бездомних та безпритульних за підтримки громадської організації «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних» відбувся спільний прийом громадян з надання адресної безоплатної правової допомоги незахищеним верствам населення.

Правові консультації та роз'яснення надавали директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко спільно з першим заступником начальника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Сергієм Рудим та начальником відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Світланою Тряновою.

Прийом громадян був здійснений як результат домовленості з директором Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних Миколою Романовим.

Мешканці та відвідувачі центру під час прийому цікавилися процедурою оформлення паспорту громадянина України, посвідки на постійне проживання та на тимчасове проживання, визнання громадянства України, поселення до центру, питаннями працевлаштування та ін.

Під час зустрічі всіх присутніх було проінформована про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право», метою якого є підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб. Бажаючі отримали інформаційні матеріали.

Дякуємо за співпрацю та допомогу бездомним особам, що звертаються до Центру.

В статті використані матеріали з офіційного сайту Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області