ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ  

"ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ БЕЗДОМНИХ ТА БЕЗПРИТУЛЬНИХ"      

       


Новини Центру

Підписатися на RSS

6 грудня, напередодні Дня благодійництва, у  художньому музеї, який носить ім’я відомого мецената Григорія Ґалаґана, сьогодні вітали продовжувачів його справи. Лауреатів обласного конкурсу «Благодійник року» вже вдесяте віншували напередодні їх «професійного свята».


Дипломантів конкурсу привітали та вручили нагороди  заступник голови облдержадміністрації  – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова та перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

Громадська організація «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних»,  була нагороджена дипломом у категорії «Благодійник року — неприбуткова організація». Диплом отримував Голова організації - Микола Романов.

В статті використані матеріали з офіційного сайту Чернігівської обласної державної адміністрації:

Благодійник року - 2018


Із настанням зимових холодів актуальним є розгортання стаціонарних пунктів обігріву, де надаватиметься допомога людям, яким загрожує переохолодження. Традиційно такі пункти будуть діяти в усіх мікрорайонах Чернігова. Надаємо їх перелік та місцезнаходження.

Перелік визначених місць, які працюватимуть цілодобово: 


- у міських лікарнях (приймальні відділення): №1 (пр.Миру, 44); №2 (вул.1-го Травня, 168); №3(вул.1-го Травня, 170); №4 (вул.Текстильників, 36);

- в приміщенні громадської організації«Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних» (вул.Святомиколаївська, 33)

- в приміщенні комунального лікувально – профілактичного закладу «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» (вул.Шевченка,160).


Перелік пунктів обігріву, що працюватимуть у робочий час: 

  • в територіальному центрі соціального обслуговування населення Деснянської районної у місті Чернігові ради (вул.Рокосовського,18).
  • в територіальному центрі соціального обслуговування населення Новозаводської районної у місті Чернігові ради (вул.Текстильників,25).  

Як і в попередні періоди за необхідності підрозділи ДСНС будуть встановлювати додаткові пункти обігріву – намети.

Вичерпний перелік пунктів обігріву затверджений 3 грудня в Чернігівській міській раді на засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Пункти обігріву розпочнуть свою роботу при знижені температури повітря нижче 15 градусів морозу. І візуально позначені табличками «Пункт обігріву».

В статті використані матеріали з офіційного сайту Чернігівської міської ради

Чернігівцям нагадують: у місті діятимуть стаціонарні пункти обігріву


Проект громадської організації "Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних" приймає участь та успішно пройшов перший етап конкурсного відбору на отримання грантової допомоги за програмою КУСАНОНЕ Уряду Японії та потрапив до короткого списку, який  розглядається на другому етапі.

Саме в рамках другого етапу конкурсу 10 жовтня до Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних відбувся візит представника Посольства Японії  - Інни Ільїної для більш детального вивчення  нашого проекту та знайомства зі сторонами, які будуть залучені до реалізації проекту, якщо він буде схвалений. 

Під час візиту представниця Посольства Японії ознайомилася з роботою Організації, поспілкувалася з мешканцями нашого Центру.

В рамках візиту була проведена зустріч щодо проекту з Чернігівським міським головою В. А. Атрошенком, на зустрічі  міський голова заявив, що проект має високе соціальне значення для міста і отримає всебічну підтримку зі сторони міської влади.

Також координатор грантової програми оглянула приміщення, ремонт якого передбачається за проектом поданим нашою Організацією.

За результатами візиту вся зібрана інформація буде оброблюватися координатором проекту та буде подана до Посольства Японії для підведення підсумків другого етапу конкурсу.

__________________

Опис проекту: проектом передбачається проведення заходів зі створення та забезпечення функціонування «Центру соціальних ініціатив» на базі нежитлового приміщення цокольного поверху за адресою: вул. Козацька, буд. 28. Зазначене приміщення ГО «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних» орендує у Фонду комунального майна Чернігівської міської ради.

 

Одними з основних цільових завданнь проекту є:

- створення умов для забезпечення належного рівня надання соціальних послуг для бездомних осіб, осіб, що звільнилися з місць позбавлення волі та інших малозабезпечених та незахищених верств населення;

- надання можливостей для особистісного розвитку, захищеності та психологічної підтримки осіб, що опинились у складних життєвих обставинах;

- створення умов для підвищення рівня фізичного та психологічного здоров’я дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей;

- формування навичок та забезпечення перекваліфікації уразливих груп населення відповідно до потреб ринку праці та потенційних роботодавців з метою розширення можливостей подальшого працевлаштування;

- забезпечення доступності соціально-побутових послуг (соціальні пральня, майстерня з ремонту одягу та взуття) для малозабезпечених та незахищених верств населення.

 

 

 

 

26 вересня ми нарешті дочекалися рішення суду  щодо клієнтки нашого Центру  - Тамари Іванівни, 1947 р.н. про  встановлення факту постійного проживання її на території України станом на 24 серпня включно. Більше року через юридичні нюанси ми чекали цього рішення,

зі сльозами чекала на нього і Тамара іванівна, зараз вона знаходиться на лікуванні в міській лікарні, де отримує необхідну медичну допомогу.

Теперь після отримання ріщення суду будуть оформлюватися документи для отримання праспорту громадянина України (раніше вона отримувала лише паспорт колишнього СРСР). Після отримання паспорту гр. України, будуть оформлюватися документи для влаштування Тамари Іванівни до геріартичного пасніонату, де вона зможе отримати необхідний для неї догляд.

Дорогі друзі! Пропонуємо Вам ознайомитися з історією життя  підопічного нашого Центру, що підготували журналісти інформаційного джерела Чeline | cheline.com.ua


- А ви кудись поспішаєте? Шкода, що ми не встигнемо поговорити, – журналіст.

-Та ви що?! Коли біля мене стоїть така прекрасна дівчина, я затримаюся на скільки завгодно, – безхатченко Юрій сипле компліментами у відповідь.

- О, – журналіст усміхнулась. – Дякую вам.

- А ви знаєте, я ж теж хочу створити сім’ю, хочу дружину і дітей, у мене ще є порох у порохівницях, – усміхається Юрій.


На цій жартівливо-романтичній ноті між журналісткою і безхатченком зав’язалася душевна розмова – про помилки в житті, про вбивство, про любов, про заможних жінок, про зваби, про все життя у приймах, про турботу і про віру у щасливе майбутнє.


Без прописки майже все життя.

За своє життя Юрій Помінчук уже встиг побути киянином, чернівчанином, харків’янином і навіть москвичем і петербуржцем. Цей географічний список можна продовжувати ще довго… Але вже майже два роки Юрій сміливо називає себе чернігівцем – на жаль, усе ще без прописки. Він – безхатченко.

– Я сам занапастив своє життя: одного разу я втратив усе, що наживав роками: родину, житло і роботу, в цьому винен лише я, – розповідає безхатченко Юрій. До Чернігова він потрапив випадково – хтось зі знайомих розповів Юрію про Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних і безпритульних. На той момент вже півтора року безхатченко лікувався від алкогольної залежності в реабілітаційному центрі на Коропщині.

– Їхав, не знаючи, куди: зібрав речі і пішов. Коли приїхав до Чернігова, то одразу пішов до церкви Адвентистів сьомого дня. Познайомився з пастирем, він мене тепло зустрів і я йому вдячний, бо для мене це було важливо. А вже тоді пішов до Центру соціальної адаптації, і ось уже два місяці я живу в обласному центрі, – каже Юрій. Читати далі


Яна Титенок

Джерело: https://cheline.com.ua/people/lyudi-bezhatchenko-yurij-ya-sam-zanapastiv-svoye-zhittya-ale-hochu-jogo-zminiti-chastina-1-144418
© Чeline | cheline.com.ua/


28 та 29 серпня відбулося засідання робочої групи з питань реалізації громадського бюджету (бюджету участі) в місті Чернігові щодо проектів громадського бюджету, реалізація яких відбуватиметься  за рахунок коштів громадського бюджету у м. Чернігові у 2019 році.

Під час засідання до голосування було допущено 92 проекти, в тому числі і проект, що подали члени нашої Оргазації та має назву: Мобільний пункт харчування бездомних та малозабезпечених осіб м.Чернігова

Проект зареєстровано під номером 80.

Метою проекту є підтримка нужденних людей, а саме  бездомних та малозабезпечених осіб, що опинилися в кризовій ситуації під час холодної пори року (осінньо-зимовий період).

Мікроавтобус сім днів на тиждень в холодну пору року, а саме  в осінньо-зимовий період виїжджає до району біля залізничного вокзалу міста, щоб роздати гарячу їжу бездомним, малозабезпеченим мешканцям м. Чернігова. Допомога надається будь-якому нужденному. Щодня допомогу на стоянці автобуса передбачається будуть отримувати близько 50 чоловік.

Мобільний пункт працює щоденно в холодний період, а саме - осінньо-зимовий період  в районі біля залізничного вокзалу міста – найбільш зручне та доступне місце для осіб, що потребують допомоги.


Голосування стартує 15 вересня.

Підтримати проекти можуть громадяни України, які зареєстровані та проживають на території Чернігова, досягли 16 років і отримали паспорт громадянина України. Визначатися можна буде у спеціально відведених для цього пунктах або у режимі онлайн, після реєстрації та авторизації голосуючого.


Посилання на проект на сайті "Громадський проект":https://chernihiv.pb.org.ua/projects/80


На початок 2018 року за допомогою центрів зайнятості області шукали роботу 11 тисяч співгромадян. Серед них були й ті, хто звільнився з місць позбавлення волі. Цій категорії чи не найважче звернути на себе увагу роботодавців, відтак отримати роботу, зрештою розраховувати на чесну оплату праці.

«Остался в таком положении, что ни документов, ни денег ни жилья нет», – мешканець Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних Григорій.

В Україні у нього нема ані житла, ані родини і бодай одного родича, який прихистив би. Григорій – безхатченко. Уже тиждень він мещкає у Чернігівському центрі соціальної адаптації бездомних та безпритульних. Потрапив сюди після невдалого працевлаштування у столичній охоронній фірмі – його надурили із зарплатою. Григорій зізнається, що має кримінальне минуле, з яким важко почуватися повноцінним громадянином.

«Влез не в ту команду, а она оказалась организованной преступной группировкой ну вот 5 лет», – мешканець Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних Григорій.

Уся його родина – в Білорусі. Григорій приїхав з Мінська, хоча народився в українському Бердянську. Нещодавно його викинули з країни, де чоловік постійно проживав, бо він не мав реєстрації. Депортацію він переживає у Чернігові, в центрі бездомних та безпритульних Григорію не дали пропасти.

«Мне дали все – работу, крышу над головой, пищу. Плюс – поддержка огромная, даже внутренняя», – мешканець Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних Григорій.

«Мы пытаемся раскрыть их ресурсы внутренние, мотивировать их развиваться и кому-то бать нужными. Масса людей имеет колоссальный опыт работы при Советском Союзе, который был. Есть специалисты, о которых забыли, потому что они никому не нужны, есть, например, люди с золотыми руками, которые делают сумасшедшие вещи», – керівник Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних Микола Романов.

Центр соціальної адаптації бездомних і безпритульних – одна з небагатьох чернігівських установ, що допомагає колишнім ув’язненим адаптуватися до життя і, навіть знайти роботу.

«Я многим советую, кто бомжует, приходить в этот центр. Никогда не поздно все начать с ноля», – мешканець Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних Юрій.

Почати з нуля колишні ув’язнені можуть і самостійно. Центри зайнятості – це ще одна установа, яка допоможе влаштуватися в житті на волі. Нова робота, виплата одноразової компенсації, підвищення кваліфікації і перенавчання – спектр послуг для людей з кримінальним минулим широкий.

«Надають їм інформацію про послуги, які вони можуть отримати в службі зайнятості, а також у питаннях сприяння їхньому працевлаштуванню», – начальник відділу обласного центру зайнятості Олена Кульгейко.

З початку року на обліку в центрах зайнятості області перебувало всього троє осіб, які повернулися з місць позбавлення волі. Двох вдалося працевлаштувати, ще один – на обліку. Статистика могла бути іншою, однак чимало колишніх ув’язнених або не хочуть працювати, або втрачають документи, відтак претендувати на легальну роботу не можуть. У центрі соціальної адаптації бездомних та безпритульних допомагають відновити документи. Журналіст Яна Титенок Оператор Дмитро Дриганов

Джерело: https://cheline.com.ua/chelinetv/suspilstvo-video/robota-dlya-kolishnih-uv-yaznenih-yak-u-chernigovi-dopomagayut-rozpochati-nove-zhittya-video-141519  © Чeline | cheline.com.ua/

Дорогі друзі! Дивіться випуск реаліті "Багач – Бідняк" телеканалу ICTV.
Герой програми - Олексій Рогожинський – засновник популярної в Україні мережі супермаркетів ювелірних прикрас “Укрзолото”. Відкриття такої мережі коштувало йому майже 4 млн. дол.
В випуску ви побачите всі пригоди Олексія без грошей в місті Чернігів, та як мільйонер потрапив до центру адаптації бездомних.

Дорогі друзі! Дивіться випуск реаліті "Багач – Бідняк" телеканалу ICTV.
Герой програми - Олексій Рогожинський – засновник популярної в Україні мережі супермаркетів ювелірних прикрас “Укрзолото”. Відкриття такої мережі коштувало йому майже 4 млн. дол.
В випуску ви побачите всі пригоди Олексія без грошей в місті Чернігів, та як мільйонер потрапив до центру адаптації бездомних.


Раніше ми писали про Миколу Капусту, якого депортували з Білорусі, документів  окрім радянського паспорту не мав, проживати не мав де, так як родичі в Росії, зв'язків з ними не підтримує.

Миколі була надана допомога в тимчасовому проживанні в нашому Центрі, а також надано сприяння в відновленні документів (отриманні паспорту громадянина України).

І ось нарешті, оформивши всі необхідні документи (рішення суду, витяги з РАЦСу та інші), Микола поїхав до коханої Валентини з якою він проживав раніше в Білорусі і з якою він хоче одружитися.  Валентина вже зачекалася Миколу, дуже зворушливо було чути як Микола розповідає про Валентину із справжнім коханням.

Бажаємо Миколі щасливої дороги та успіхів в сімейному житті!


12 червня в м. Чернігів відбувся круглий стіл на тему «Питання протидії незаконній міграції та дотримання прав шукачів притулку» для тих, хто цікавиться питаннями правового захисту біженців та осіб без громадянства.

Круглий стіл було організовано юристами та адвокатами БФ «Право на захист» разом із представниками Державної міграційної служби України за підтримки Агентства ООН у справах біженців.

Серед учасників круглого столу були запрошені представники всіх державних установ та громадських організацій, що тим чи іншим чином задіяні в роботі із шукачами притулку. Серед учасників круглого столу був і голова ГО "Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних".

Під час круглого столу було  висвітлено широке коло юридичних та практичних питань,  напрацювання  можливих шляхів вирішення проблем біженців та координації держивних та громадських інституцій, питання допуску шукачів притулку на територію України, отримання безоплатної правової допомоги та протидії незаконній міграції.