ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ  

"ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ БЕЗДОМНИХ ТА БЕЗПРИТУЛЬНИХ"      

       


Новини Центру

Підписатися на RSS

В Чернігівській області у селі Левоньки функціонує комунальна установа "Чернігівський обласний центр соціальної адаптації". Заклад надає послуги соціальної адаптації людям, які опинилися в складних життєвих умовах. 


Враховуючи значний досвід роботи з  категорією бездомних осіб, наша громадська організація з червня 2019 року тісно співпрацює та допомагає новоствореному Регіональному центру в налагодженні системної роботи з надання соціальних  послуг бездомним особам зі всієї Чернігівської області, які не можуть бути включеними в систему стаціонарних закладів державного соціального захисту (через вік, відсутність інвалідності, документів та інші обставини) та потребують можливості тривалого проживання і відновлення документів, трудової адаптації (навчання і працевлаштування в межах фізичних можливостей).


У четвер, 23 липня Андрій Прокопенко, голова Чернігівської обласної державної адміністрації, провів зустріч з Миколою Романовим, керівником Чернігівського обласного центру соціальної адаптації, та ознайомився з діяльністю закладу.

Чернігівський обласний центр соціальної адаптації - це єдиний заклад подібного профілю в Україні. Тут опікуються людьми, які опинилися у надскладних життєвих обставинах.


- У кожного з наших підопічних своя непроста життєва історія. Переважно безхатченки, багато хто після тривалого перебування в місцях позбавлення волі, немає рідних, документів. Є переселенець з Луганська, - розповів Микола Романов.

Серед важливих заходів в процесі реінтеграції та соціальної адаптації - спільна робота. Заклад допомагає у відновленні втрачених документів та отриманні реєстрації місця проживання. Головне, що тут люди отримують шанс повернутися до повноцінного життя у суспільстві.


Раніше на місці центру була Левоньківська психіатрична лікарня. У 2018 році заклад реорганізувався. У червні 2019 року виникла ідея перебудувати роботу закладу у новому соціальному статусі. За сприяння облдержадміністрації, у вересні 2019 року, на сесію Чернігівської облради винесли питання про створення «Чернігівського обласного центру соціальної адаптації». Депутати підтримали ініціативу.


Зараз в центрі перебувають 16 підопічних. Спільно із персоналом закладу утримують господарство, вирощують городину, доглядають худобу. Планують розвивати садівництво та ягідництво, зайнятися сироварінням та облаштувати теплиці. Зараз працюють над тим, щоб поставити на колеса старенький автобус, який переобладнали у мобільну їдальню для бездомних.

Заклад співпрацює з волонтерами. Один з них невдовзі розпочне курс навчання як класти каміни. Це стане додатковим стимулом для успішної ресоціалізації та допомогою в соціальній адаптації.

- Був приємно вражений атмосферою й організацією роботи центру. Керівник закладу та персонал багато докладають зусиль для того, щоб їх підопічні могли повернутися до нормального життя, - зазначив Андрій Прокопенко. І додав, що на його переконання, такі починання заслуговують на підтримку.

В статті використані матеріали з офіційного сайту Чернігівської обласної державної адміністрації:    

Голова Чернігівської ОДА ознайомився з діяльністю обласного центру соціальної адаптації 

16 липня представники нашої громадської організації взяли участь в  онлайн-дискусії, що була організована Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні та заслухали презентацію  "Інформаційної записки щодо впливу COVID-19 на бездомних людей в Україні та захисту їхніх прав".


Разом з представниками органів державної влади, місцевого самоврядування, міжнародних організацій та громадянського суспільства під час дискусії обговорювалися найгостріші проблеми, з якими стикаються бездомні людив умовах кризи COVID-19 і шляхи вирішення цих проблем, а саме:
-доступ до притулків і тимчасового житла;
- доступ до води та гігієни;
- доступ до харчування та засобів існування;

-право на здоров'я: доступ до тестування та лікування COVID-19;
- зобов’язання держави щодо права на житло та усунення безпритульності;

-міжнародний досвід захисту бездомних людей під час кризи COVID-19.


Під час онлайн-дискусії були представлені основні висновки та рекомендації Інформаційної довідки  щодо впливу COVID-19  і заходів попередження його поширення на бездомних людей в Україні, підготовленої за результатами 53 інтерв’ю з представниками комунальних та неурядових організацій, що надають соціальні послуги бездомним людям у всіх регіонах України, в тому числі і з керівником Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних - Миколою Романовим.

 

Інформаційна довідка висвітлює низку аспектів прав і свобод людей, що живуть у бездомності, під час пандемії та карантинних заходів, в тому числі права на здоров’я, права на належний рівень життя, право на воду та санітарію, заборону насильства, дискримінації та мови ненависті. Вона також містить рекомендації для органів державної влади та місцевого самоврядування щодо заходів, спрямованих на покращення ситуації з правами людини бездомних жінок та чоловіків,  попередження порушень прав людини та зменшення негативних наслідків пандемії COVID-19.


Детальніше з Інформаційною запискою можна ознайомитися на офіційному сайті Моніторингової місії ООН з прав людини: 

Інформаційна записка: Вплив COVID-19 і заходів із попередження його поширення на бездомних людей в Україні

 

Не дивлячись на карантин Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних продовжує надавати допомогу своїм підопічним.

Зараз наш Центр потребує допомоги волонтерів та небайдужих містян.

А саме потрібна допомога такими харчовими продуктами:

▪️ крупи (горох, гречка, кукурудзяна, манна, вівсяна крупи, перловка, пшоно, рис, квасоля)
▪️ макаронні вироби
▪️ овочі (картопля, морква, буряк, цибуля)
▪️ м'ясна та рибна продукція (в тому числі напівфабрикати)
▪️ чай та кава
▪️ цукор та сіль
▪️ мука
▪️ олія рослинна
▪️ хліб та печиво
▪️ супи швидкого приготування
▪️ консервація (огірки, помідори, гриби, салати й тп)

Будемо вдячні за будь-яку допомогу! Бережіть себе та своїх близьких !