Новости Центра

Подписаться на RSS

5 червня закінчився курс лікування у неврологічному відділенні Чернігівської міської лікарні № 1 підопічної нашого Центру – Тамари Іванівни.


На даний час Тамара Іванівна проживає в нашому Центрі, родичів та близких не має. Співробітниками центру ведеться робота щодо оформлення документів на підтвердження громадянства України (так як в неї був тільки паспорт колишнього СРСР) та отримання паспорту громадянина України.


Після оформлення Тамарі Іванівні паспорту громадянина України, будуть оформлюватися документи для отримання їй пенсії за віком та документи для влаштування Тамари Іванівни до геріатричного пансіонату.
З 30 травня 2018 р. по 01 червня  2018 р. голова ГО «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних»   - Романов Микола Миколайович проходив курс підвищення кваліфікації керівників закладів для бездомних осіб, центрів соціальної адаптації осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк за темою тематичного, короткострокового семінару: «Реінтеграція бездомних осіб. Соціальна адаптація осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», що проходив в Центрі підвищення кваліфікації працівників сфери управління Міністерства соціальної політики України.


Під час курсів обговорювалися проблеми забезпечення прав уразливих категорій осіб, їх законодавче врегулювання та шляхи вирішення конкретних проблем з якими зіштовхуються працівники закладів для бездомних осіб і центрах соціальної адаптації, а також під час навчання відбувся обмін успішним досвідом серед учасників навчання.

11 травня Голова ГО «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних»   - Романов Микола Миколайович, директор Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації  - Русін Олег Володимирович відвідали з робочим візитом Міністерство соціальної політики України з метою консолідації зусиль органів державної влади і громадських інституцій  в роботі з соціально-незахищеними верствами населення, а також з метою обговорення реалізації нової моделі соціальної підтримки незахищених верств населення, що розробляє наша Організація.


В рамках робочої зустрічі зі спеціалістами відділу надання соціальних послуг бездомним особам та іншим групам ризику Міністерства соціальної політики України


Русін О. В. висловив слова підтримки нашій Організації та зазначив, що за час плідної співпраці Організації з  Департаментом соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації ГО «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних» зарекомендувала себе як надійний та відповідальний партнер.  Також Русін О. В. зазначив, що проект, що розробляє Організація має високе соціальне значення.


Романов М. М. під час зустрічі повідомив про діяльність Організації, проблеми з якими зіштовхується під час діяльності Організація, а також проінформував про ідею проекту, що на даний час розробляє Організація, реалізація якого буде сприятиме наданню комплексної допомоги особам,  які не мають можливості бути включеними в систему державного соціального захисту через бездомність(відсутність документів, вік та ін.).


Начальник відділу надання соціальних послуг бездомним особам та іншим групам ризику Міністерства соціальної політики України Тарасюк Ірина Миколаївна відзначила позитивні сторони в діяльності Організації та проінформувала про нормативно-правові акти України у сфері соціального захисту бездомних осіб на які необхідно звернути увагу під час вирішення проблемних питань в роботі,   а також повідомила про ті зміни до законодавчих актів, що розробляються в Міністерстві.


Ознайомившись з ідеєю запропонованого соціального проекту Тарасюк І. М. відзначила, що проект  є дуже важливим в сучасних умовах, і для ефективної його реалізації необхідно врахувати всі ризики, які можуть бути.

 

21 квітня у Чернігові проводився День довкілля з прибирання міських територій, підопічні нашого Центру також допомагали місту з прибирання міста, саме завдяки загальним зусиллям наше місто стане чистішим та затишним як для мешканців міста, так і для туристів.Вчора біля міського залізночного вокзалу наша Організація спільно з організацією "Группировка"провела  акцію годування бездомних громадян. Під час акції бездомним були роздана їжа, гарячий чай, одяг. Також було надано інформацію про можливість відновлення документів та з інших питань, що турбують бездомних та повідомлено про роботу Центру, куди бездомні люди можуть звернутися за допомогою. 


Цього тижня двоє мешканців Центру були госпіталізовані до лікувальних закладів, де їм буде надана необхідна медична допомога. 


До Центру часто звертаються малозабезпечені громадяни за допомогою в наданні одягу. взуття і саме в такі моменти одяг, який віддають нам мешканці міста знаходить своїх нових господарів.

Велика вдячність всім хто допомагає нам від тих людей, кому дуже складно зараз і Ваша допомога є вкрай важливою!


Сьогодні, 26 лютого, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради Григорій Годун розповів про кількість громадян, які на минулому тижні звернулися до пунктів обігріву за допомогою,  і загальну кількість тих, хто звернувся з початку роботи цих пунктів.

За минулий тиждень до стаціонарних пунктів обігріву звернулися:

- до міської лікарні №3 (вул. 1-го Травня, 170) – 1 громадянин;

- до комунального лікувально–профілактичного закладу «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» - 3 громадянина;

- до Центру соціальної адаптації бездомних  та безпритульних - 6 громадян.


Загалом з початку їх роботи (з 15 січня) звернулося:

- до Центру соціальної адаптації бездомних  та  безпритульних – 16 громадян;

- до лікарень – 17 громадян.

У Чернігівській обласній лікарні (саме вона веде цю статистику по області) фактів обморожень не було зафіксовано.

Нагадуємо, що в Чернігові стаціонарні пункти обігріву, де надаватиметься допомога людям, яким за різних обставин загрожує переохолодження, з настанням сильних холодів продовжують свою роботу.

Громадян, які змерзли та потребують допомоги, приймають у всіх міських лікарнях за адресами проспект Миру, 44; вул. 1-го Травня, 168; вул. 1-го Травня, 170; вул. Текстильників, 36; у Центрі соціальної адаптації бездомних та  безпритульних (вул. Святомиколаївська, 33) та у комунальному лікувально–профілактичному закладі «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» (вул. Шевченка,160).

Крім того, у робочий час (з 8 до 17 години) допомога змерзлим надаватиметься в приміщеннях територіальних центрів соціального обслуговування Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад (вул. Рокоссовського, 18, вул. Текстильників, 25).


В статті використані матеріали з офіційного сайту Чернігівської міської ради: 

http://www.chernigiv-rada.gov.ua/news/view/10710

Вчора 22 лютого представники громадської організації «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних» на чолі з головою Організації  - Миколою Романовим приймали участь у Х Щорічній міжнародній конференції Українського форуму благодійників «Атлас благозмін», що проходила в Українському домі в м. Києві.


На конференції розглядалися питання соціального підприємництва як важливого механізму вирішення соціальних проблем, проблема розробки законопроекту про соціальне підприємництво. Цікаві виступи, презентація вдалих проектів, майстер-класи учасників  наповнені важливим практичним досвідом та ідеями, що надихають та сприяють змінам в соціальній сфері.


Завдяки конференції ми мали можливість поспілкуватися та обмінятися досвідом з представниками міжнародних (Латвія, Польща) та вітчизняних неурядових організацій.


Важилим під час конференції було обговорення проблем бездомності в Україні з заступником Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції  - Олександрою Чуркіною, в результаті обговорення заступником Міністра соціальної політики була запропонована можливість проведення  за ініціативи ГО «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних» наради в Міністерстві соціальної політики України щодо законодавчого врегулювання питання працевлаштування бездомних осіб, а також інших проблем в сфері соціального захисту бездомних осіб.

Голова громадської організації «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних» - Микола Романов разом із Заступником Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції  - Олександрою ЧуркіноюРаніше ми писали про Григорія, якому допомогли оформити групу інвалідності, сьогодні Григорія виписали з лікарні, де він перебував з наслідками інсульту,  і після проходження лікування Григорій був поселений до нашого Центру, бо йти йому немає куди. Під час перебування в Центрі, Григорію будуть оформлюватися документи для геріатричного пансіонату.

Також ми допомогли ще одном клієнту Центру - Володимиру пролікуватися та вийти з кризового стану після перенесеного інсульту. 

Директор Центру - Микола Романов разом з Григорієм